"Dialogi" metropolity krakowskiego, abp. Marka Jędraszewskiego, czyli cykl tematycznych spotkań z wiernymi, w 2018 r. będą miały nową odsłonę. Jak zapowiedział abp Marek Jędraszewski zmiana polega na tym, że spotkania odbywać się będą nie tylko - jak dotychczas – w kolegiacie św. Anny, ale i w innych, ważnych kościołach Krakowa.

Na pierwsze tegoroczne spotkanie 18 stycznia arcybiskup zaprasza do kolegiaty akademickiej św. Anny. "Będziemy wspólnie zastanawiali się, co to znaczy mieć relacje z Bogiem. Właściwie kluczowa sprawa dla naszej wiary, dla miłości, dla chrześcijańskiej nadziei" – powiedział metropolita krakowski.

Miejscami kolejnych "Dialogów" będą kościoły: św. Brata Alberta, NMP z Lourdes, MB Różańcowej oraz bazylika dominikanów. Plan i tematyka są na plakatach oraz stronie internetowej dialogi.pl.

W tym roku "Dialogi" w krakowskich świątyniach poprzedzać mają projekcje filmowe sond ulicznych, nagranych przez organizatorów (duszpasterstwa akademickie archidiecezji krakowskiej) tuż przed spotkaniem z abp. Jędraszewskim.

Metropolita krakowski podczas spotkań odniesie się do nagranych sond, będzie też odpowiadał na pytania, które otrzyma drogą elektroniczną.

"W tym roku organizatorzy będą starali się też zachęcić jak największą liczbę młodych ludzi do współorganizacji +Dialogów+" – powiedziała Joanna Adamik z biura prasowego archidiecezji krakowskiej.