Koncepcja pracowni pod przewodnictwem architekta Andrzeja M. Chołdzyńskiego zwyciężyła z konkursie na projekt osiedla mieszkaniowego Spacerowa na krakowskich Klinach. To pierwsza w Krakowie inwestycja realizowana w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpiło w piątek w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa. Na osiedlu, zajmującym 18 ha, powstanie ok. 1,1 tys. mieszkań. Ich powierzchnia będzie liczyć od 26 do 78 m kw. Zgodnie z planem budowa rozpocznie się w 2019 r.

„Chcemy do trzech lat zrealizować inwestycję” - powiedział w piątek dziennikarzom członek zarządu BGK Nieruchomości Grzegorz Muszyński. Pytany o koszty inwestycji odpowiedział, że na razie trudno podawać konkretne kwoty, jednak gdyby każde z mieszkań kosztowało ok. 300 tys. zł, to BGK Nieruchomości będzie starało się zmieścić w kwocie poniżej 0,5 mld zł.

Zwycięski projekt uwzględnia m.in. miejsce na szkołę, przedszkole, żłobek, dom kultury, bibliotekę oraz liczne przestrzenie rekreacyjno-sportowe. Na publicznie dostępne tereny zielone przeznaczono ponad 25 proc. obszaru nieruchomości.